Creative Beauty – Chemický peeling Whitening – Alissa Beauté
Vedeli ste že ? ….
- Tak ako sa citlivosť pleti môže získať nesprávnym ošetrovaním, tak sa môže citlivosť postupne znížiť až odstrániť správnymi kozmetickými prípravkami v salóne a v domácom prostredí ?
- Pleť si zvykne na sérum a krém, preto je potrebné séra a krém pravidelne obmieňať ? Najlepšie je striedať produkty pri zmene ročného obdobia v lete a v zime, keď sa menia aj potreby pleti.
- Výťažok z grapefruitových zrniečok je prírodné antibiotikum ? Výborne pôsobí na vyše 400 druhov baktérií, mimo iné aj na tie baktérie, ktoré spôsobujú v pleti zápaly a vznik akné.
- Pri aknóznej pleti je dôležité udržiavať pokožku v kyslom pH, aby sme zamedzili tvorbe baktérií a zvýšením hydratácie pleti znižujeme tvorbu mazu, zlepšujeme hojenie pokožky a tým predchádzame vzniku jaziev ?
- Výťažok z čiernych ríbezlí sa považuje za prírodný kortizol ? Znižuje tvorbu mastných kyselín zodpovedných v pleti za zápal, svrbenie, zvyšovanie citlivosti a červenanie pleti. Zároveň obsahuje polyfenoly, ktoré udržujú pružnosť a celistvosť kapilár.
Návšteva v kozmetickom salóne raz mesačne je dostačujúca len na udržiavanie stavu pleti? V prípade potreby riešenia určitých nedostatkov, je potrebné návštevy zintenzívniť na 2-3 mesačne. Dokonca pri akútnych stavoch až na 1 x týždenne ?
Citlivá pleť sa čoraz častejšie stáva problémom našej doby. Aj súčasné výskumy potvrdzujú, že citlivosťou trpí viac ako 55% európaniek. Príčiny, prečo tomu tak je, môžeme hľadať v dedičnosti, hormónoch, psychickej alebo fyzickej záťaži. Dôvodom môže byť aj znečistené prostredie, náhla zmena teploty, ako aj nesprávne zvolené, nevhodné až agresívne ošetrenie. Problém citlivej pleti je v poslednom období následkom predovšetkým rôznych civilizačných faktorov ako sú stres, prehnaná hygiena v podobe sústavných očistných procedúr alebo konzumácia potravín s rôznymi umelými prísadami.
Vplyv zmienených faktorov spôsobuje to, že náš hydrolipidický film sa stenčuje, čím je viac prepustený pre vonkajšie prostredie. Týmto spôsobom dochádza k zmene ochrannej funkcie našej pokožky, ktorá sa stáva viac zraniteľnou. Následkom je zmena mikrocirkulácie, čo v preklade znamená, že dochádza k rozšíreniu malých krvných ciev a následne k možnému vzniku zápalových procesov, pre ktoré je príznačné začervenanie, svrbenie pálenie, či štípanie.
Ak teda Vaša pokožka reaguje podráždene na rôzne podnety, objavujú sa na nej vyrážky, šupiny alebo je nepríjemne napätá, patríte do stále sa rozrastajúcej skupiny ľudí, ktorých trápi citlivá pleť. Prejaviť sa to môže predovšetkým v tomto zimnom období, nakoľko citlivá pleť reaguje na veternejšie a chladnejšie počasie začervenaním. Rovnako podráždenie prináša aj časté prechádzanie z tepla do zimy a naopak.
Vyššie opisovanú citlivú pleť považujeme za prvé štádium citlivosti, s ktorým sa, tak ako sme uviedli, stretáva pomerne veľká časť dnešnej populácie.
♥♥♥
Žiarivá a svieža pleť? Že neveríte na zázraky? Chyba! Pravidelným používaním správne zvoleného pílingu sa Vám práve takýto „menší“ zázrak môže podariť.
Pílingy sú v kozmetike považované za živé striebro. Dokážu podporovať elimináciu odumretých buniek rohovej vrstvy našej pokožky a tým uľahčujú obnovu epidermy. Následkom tejto takzvanej exfoliácie, respektíve exfoliačného účinku pílingu je, že naša pleť lepšie dýcha a ľahšie prijíma účinné látky z kozmetických prípravkov. Na povrch sa dostávajú jej mladšie bunky, čo spôsobuje, že pleť pôsobí sviežejšie, má peknú ružovú farbu, je jemnejšia a hladšia, vrásky menej hlboké.
A aby boli výsledky používaného pílingu čo najefektívnejšie, je dôležité venovať pozornosť aj nasledujúcim riadkom.
Píling môžeme aplikovať 1 až 2 krát za mesiac. Uvedené závisí od druhu prípravku,
s ktorým pracujeme a od typu pleti. POZOR! Po použití pílingu je potrebné, vždy po jeho odstránení, vyrovnať pH našej pokožky. Účinným prostriedkom je špeciálne vyvinuté kompenzačné sérum, ktoré obnovuje pH pleti. Nerovnováha pH by mohla spôsobiť následne podráždenie, alebo nesprávne pôsobenie následne aplikovaných produktov resp. zníženie ich účinku. Kompenzačné sérum zároveň skľudňuje, regeneruje a hydratuje.
♦ Mechanický píling ♦
Ide o zrniečkovú formu, obsahujúcu rôzne rozomleté kôstky, mandle, piesok, jadierka a iné im podobné čiastky. Jeho schopnosti spočívajú v tom, že slúži na povrchové čistenie pleti. Bežne sa využíva predovšetkým v domácom prostredí. Pri jeho aplikácií, je však potrebné mať na pamäti, že je nevhodný pre aknóznu, suchú až veľmi citlivú pleť.
Značka Bioline Jató ponúka na domáce ošetrenie píling pod názvom DAILY RITUAL – Exfo píling, cukrový. Tento mechanický píling obsahuje jojobové mikrozrniečka, ktoré pri nanesení na pleť a následnom jemnom masírovaní, vykonávajú mechanickú exfoliáciu.
V profesionálnom ošetrení nájdeme gélovú formu enzymatického pílingu v značke Bioline Jató, pod názvom DAILY RITUAL – píling Microgél.
♦ Enzymatický píling ♦
Svojím pomenovaním nám napovedá, že jeho hlavnou zložkou sú enzýmy rôzneho druhu (papaín, bromeín a podobne). Enzýmy preto, lebo dokážu narúšať povrchové vrstvy pokožky, presnejšie povedané ceramidovú vrstvu. Na rozdiel od toho mechanického, enzymatický pílingu čistí pleť do hĺbky, prechádza viac do pórov a tie zároveň zmäkčuje. Takto dokáže odstrániť aj prebytočný maz, odumreté bunky a rôzne iné nečistoty. Po jeho použití je pleť kvalitnejšie pripravená na následné ošetrenie. Vedľajším efektom môže byť jemné začervenanie, ktoré je však prirodzeným sprievodným javom, a teda nemusí nevyhnutne znamenať problém.
Pri enzymatickom pílingu rozlišujeme jeho formu krémovú, prípadne jemnejšiu gélovú, ktorá je vhodná pre takmer každú z nás.
Krémová forma enzymatického pílingu sa nachádza napríklad v maske DAILY RITUAL – Exfo maska a je bohatá na rastlinné látky. Zároveň dodáva pleti spomínaný enzymatický účinok, a to prostredníctvom výťažkov z papáje a ananásu, papain. prášku z ananásu
a papaínu. Túto formu enzymatickej masky s exfoliačným účinkom si je možné zaobstarať aj na domáce ošetrenie.
♦ Kombinovaný píling ♦
V kozmetickom priemysle sa stretneme aj s kombináciou oboch vyššie uvedených pílingov. To znamená, že v jednom produkte nájdeme dvojitý exfoliačný efekt: enzymatický a mechanický. A to znamená, že naša pleť bude pri jeho aplikácií prechádzať zároveň povrchovým mechanickým, ako aj hĺbkovým enzymatickým čistením.
Tak v profesionálnom, ako aj v domácom ošetrení značka Bioline Jató ponúka produkt NATURAL BALANCE –Phyto Duo Gomáž, ktorý svojím zložením zabezpečuje obe formy pílingu v jednom. (marhuľové jadierka – mechanický píling, papája, ananás, olej zo sladkých madnlí – enzymatický píling).
♣ WHITENING ♣
Zdôraznite svojím klientkám, že pigmentové škvrny MAJÚ riešenie !
•WHITENING je špecifická línia, ktorá veľmi šetrným a pritom účinným spôsobom omladzuje pleť, viditeľne ju prejasňuje, zmierňuje hĺbku vrások a zjemňuje. •Jedná sa o veľmi silnú omladzujúcu starostlivosť.
•Jej veľkou výhodou je tiež v efektívne pôsobenie proti pigmentovým škvrnám, ktoré sa objavujú už po 30. roku veku.
•WHITENING obsahuje špecifický píling, ktorý šetrným spôsobom odstráni odumreté bunky s nahromadeným pigmentom a napomôže k vybieleniu škvŕn a predchádza ich ďalšej tvorbe. •Je vhodný tiež na aknóznu pleť s tvorbou jaziev.
AKTÍVNE LÁTKY – WHITENING
Technológie • SYNOVEA HR • CELLIGENT • BRIGHTENYL Vitamíny • vitamín PP • vitamín E
KYSELINA HYALURONOVÁ
•Kyselina hyaluronová má blahodárne účinky na stárnutie pokožky. Tvorí jednu z hlavných zložiek medzibunečnej hmoty v derme. •Výskumy preukázali, že s obsah kyseliny hyalurónovej klesá a tento pokles vedie a ďalším prejavom stárnutia pokožky.
♠ CHEMICKÝ PÍLING ♠
Pôsobením chemických látok vedie k rozpusteniu povrchových buniek kože a povrchových vrstiev epidermy. Po zlúpnutí týchto vrstiev sa rodí v stratum basale nový epitel, zvyšuje sa počet a kvalita kolagénových a elastických vlákien a obsah medzibunečnej hmoty. Pri jeho použití je pleť lepšie hydratovaná, jemnejšia, hladšia a jasnejšia.
POUŽÍVANÉ LÁTKY K CHEMICKÉMU PÍLINGU
♦ KYSELINA GLYKOLOVÁ ♦
•Najpoužívanejšia kyselina, patrí medzi AHA (ovocné kyseliny). •Obsiahnutá v cukrovej alebo ovocnej trstine (nedozreté jablká, hrozno). •Používa sa 15 – 70 %.
•Výhoda: stabilita, bezpečnosť, dobrá rozpustnosť vo vode.
♦ KYSELINA TRICHLOROCTOVÁ ♦
•Vo forme kryštálov, rozpustná vo vode, éteru a alkohole.
•Leptavé a herbicídne účinky.
•Koncentrácia 20 – 60 %.
♠ INDIKÁCIE CHEMICKÉHO PÍLINGU ♠
PREJAVY LOKALIZOVANÉ V EPIDERME A POVRCHOVEJ DERME:
Akné papulopustulózne a komedogénne | Jazvy po akné | |
Pigmentové škvrny | Rosacea | |
Solárna keratóza | Nerovnomernosť kožného povrchu | |
Niektoré prejavy starnutia kože | Jemné vrásky |
♠ KONTRAINDIKÁCIE CHEMICKÉHO PÍLINGU ♠
Tehotenstvo (riziko posunu pigmentu, melasma) Kojenie Sklon k vzniku keloídnych jaziev Liečba isotretinoidy v posledných 6 mesiacoch (vznik jaziev) Relatívne: používanie antikoncepcie, recidivujúci herpes simplex
♠ KOMPLIKÁCIE CHEMICKÉHO PÍLINGU ♠
Erytém – Ziazvenie Posuny pigmentu – Bakteriálne a vírusové infekcie Teleangiectázie – Zvýšená citlivosť kože na zmeny teploty
♠ KOZMETICKÝ EFEKT NA PLETI ♠
Postupné ustupovanie pigmentových škvŕn Prejasnenie a vybielenie pleti – Zjemnenie hĺbky vrások Celkové omladenie pleti – Regenerácia pleti