Vibračná plošina

Elektromagnetická vibračná plošina

Elektromagnetic Whole Body Vibration

Chudnite pomocou vibračnej plošiny! Vibračné plošiny účinne odbúravajú podkožné tuky, pôsobia proti celulitíde a spevňujú Vaše svalstvo.

Vibračná plošina Elektromagnetic  Vibration  Plate je  najnovšia technológia, ktorá využíva elektromagnetickú technológiu a tým vytvára akustické vlny s frekvenciou 3-50 Hz. Tajomstvo vibračnej dosky je skryté v multidimenzionálnych rytmických kmitoch, ktoré sú vedené do tela používateľa a tu môžu vyvolať mnohé pozitívne účinky. Najdôležitejšiu úlohu majú vertikálne pohyby vibračnej dosky, ktoré majú za následok rytmické dráždenie svalového vretienka a vedú k reflexnej kontrakcii svalstva. Tak môže vzniknúť až 3000 kontrakcií svalov za minútu a takmer 100 %-ná aktivácia svalstva, čo má za následok vysoko intenzívny a účinný silový tréning so súčasným koordinatívnym zaťažením a môže viesť k mnohým pozitívnym fyziologickým účinkom.Tieto elektromagnetické vlny sú veľmi presné a stabilné, preto eliminuje všetky nežiadúce účinky oproti ostatným vibračným plošinám.

Vibračná plošina je určená pre osoby, ktoré chcú udržať svoje kondície bez dlhších a priestorovo náročných tréningov. Nakoľko táto vibračná plošina je zdravotnou pomôckou, často sa využíva pri liečení zdravotných problémov.Spevňuje svalstvo, zlepšuje hustotu kostí, stimuluje rastové hormóny, napomáha správnemu držaniu tela a udržania rovnováhy.Vibračná doska spôsobuje zintenzívnenie krvného obehu a zahriatie tela, príp. postihnutých častí tela. Pri vyššej frekvencii vibračná doska podporuje látkovú výmenu, pumpovanie krvi v svalstve, ktoré vzniká vibráciou, podporuje lymfatický systém pri odbúravaní koncových produktov látkovej výmeny a privádza viac kyslíka. Vykonávaním cvičení na vibračnej doske sa zvýši látková výmena, čo vedie k zvýšenému bazálnemu metabolizmu, pričom sa tiež zintenzívni proces spaľovania tukov a to prispieva k redukcii vrstiev tukových tkanív.

Kým ostatné vibračné plošiny vytvárajú vibráciu motorovým pohonom,  nemá žiadnu mechanickú konštrukciu poháňanú motorom. Je poháňaná elektromagnetmi a tým vytvára akustické sínusové vlny. Z uvedeného dôvodu táto vibračná plošina má absolútne presnú vibráciu a nevznikajú žiadne nežiadúce pohyby a preto je minimálna možnosť preťaženia kĺbov a kostí.

Pri ostatných vibračných plošinách sa odporúča ich použiť denne 1x, maximálne 2x s 8 hodinovým odstupom. Vibračnú plošinu môžete pokojne použiť viackrát denne a 7 dní v týždni.

Vibračná plošina má najširšie spektrum vibrácií a preto sa používa pri fyzioterapiách, rehabilitáciách, formovaní postáv a ako doplnok pri namáhavých tréningoch.

Kde sa využijú vibračné plošiny ?

– Pri rehabilitáciách
– Pri formovaní postavy
– Pri tréningoch

 

 

 
 

 

Elektromagnetic Whole Body Vibration – Štúdio Allisia pre oblasť Častá,Pezinok,Trnava,Senec,Bratislava a okolie