Meso-Fit – Bioline Jató – celkové intenzívne ošetrenie celulitídy a tukov Body Concept- masáž + zábal

Ručné masáže

Klasická ručná masáž tela certifikovaným masérom s možnosťou ručnej lymfodrenáže. Masáž je možné  v príjemnom prostredí spojiť s pobytom v suchej, parnej alebo infra saune.

foto2Masáž alebo masírovanie je súčasť mechanoterapie; sústava hmatov, ktorými sa mechanicky dráždia periférne nervy, cievy a svaly. Cieľom je zvýšenie funkčnej zdatnosti, odstránenie únavy alebo liečenie. Masáž predstavuje pôsobenie na telo a manipuláciu s telom pomocou tlakov – štrukturovaných, neštrukturovaných, stacionárnych alebo pohyblivých – tlak, impulz či vibrácie. Vykonáva sa ručne alebo pomocou mechanických pomôcok. Cieľové tkanivá môžu byť svaly, šľachy, väzy, koža, kĺby alebo iné spojivové tkanivá, ako aj lymfatické uzliny alebo orgány tráviaceho systému. Masáž môže byť aplikovaná rukami, prstami, lakťami, kolenami, predlaktím a chodidlami. Existuje viac ako sto rôznych známych masážnych techník.

♥♥♥

Tradičná thajská masáž tela

Je prastará prirodezená liečebná metóda. Hlavnou prednosťou tejto masáže je jej efekt hrejivého účinku. 

Prvé písomné zmienky o thajskej masáži sú zachované v listinách Simona de Loubere, francúzskeho veľvyslanca na dvore thajských kráľov z Ayutthai z roku 1661. 

V roku 1836, za vlády kráľa Rámy III., bol kráľovským dekrétom chrám Wat Phó, v Bankoku bola zriadená univerzita, ktorá bola poverená, aby zhromažďovala poznatky starobylých tradičných umení a vied. Mimo iného tiež všetky vedomosti z odborov tradičnej medicíny, farmácie a masáže.       Z tejto doby sa zachovalo 60 vyobrazení masážnych línií a bodov na ľudskom tele a to i v súvislosti s technikami terapeutických masáži zameraných na určité symptómy ochorení. 

V roku 1906, za vlády kráľa Rámu V.- veľkého, bol vydaný ďalší kráľovský dekrét, ktorý dal vedcom za úlohu preložiť. V ňom boli všetky zhromaždené vedomosti o thajskej tradičnej medicíne z najrôznejších starobylých a prípadne už zaniknutých jazykov pre všetkých zrozumieľného thajského jazyka. Súbor týchto prekladov je zachovaný v písomnej podobe v kráľovskej lekárskej učebnici nazvanej “ Tum Ra Pade Sard SOnghroah “ alebo „Chabub Luang „. Ich súčasti je aj popis procedúr, meridiánov a bodov.  

V máji 1962 Moh Pon Tomyanim, prvý manažér školy medicíny a masáže v chráme Wat Phó zahájil výučbu v prvom kurze tradičnej thajskej masáže.Pozval veľa učiteľov z rôznych miest. Mnohí z nich v súčasnosti naďalej učia študentov vedomostiam a technikám. 

Všetky praktiky napínania a pozície jógy boli posúdené a boli z nich vyčlenené ako vhodné len tie, ktoré sú celkom bezpečné. Iné zvláštne pozície a praktiky sa môžu záujemci učiť na základe vlastného uváženia, ale mali by tak urobiť uvážlivo so všetkou zodpovednosťou. 

Thajská masáž je jedinečný typ masírovania tela a svalov , ktoré je charakteristické naťahovaním tela a intenzívnou hĺbkovou bodovou masážou. V súčastnosti je klasická thajská masáž považovaná za medicínsku disciplínu používanú pri liečení rôznych problémov.

Tradičná thajská masáž nie je len masírovanie svalov a kĺbov , ale predstavuje tiež pracovanie s akupresúrnymi bodmi pozdĺž neviditeľných dráh . Thajčania hovoria, že v tele je až 72.000 energetických línií. 
A práve týchto 10 línií sa pri thajskej masáži stimuluje, čím dochádza k ich odblokovaniu a uvoľneniu nazývaných „desať thajských masážnych dráh“ alebo „10 energetických dráh„. Všetky sa nachádzajú asi 2cm pod pokožkou a prechádzajú celým telom. Stláčanie bodov na týchto dráhach stimuluje prúdenie vnútornej energie ( elementu vzduchu) v tele , priamo lieči choré orgány a žľazy a odstraňuje toxíny z telového tkaniva.

Thajská masáž prináša nabudenie energie , osvieženie a celkovú telesnú stimuláciu.
Typická thajská masáž je suchá masáž, bez použitia olejov , len za pomoci malého množstva originálnych , špeciálne a domácky namiešaných bylinkových balzamov. Doposiaľ existujú generácie rodín , ktoré pripravujú balzamy na základe prísne strážených receptov, ktoré sa dedia z pokolenia na pokolenie. 

Indikácie: 

Únava, problémy s tráviacou sústavou, chrbtica, uvoľnenie blokád na jednotlivých dráhach, uvoľnenoe svalstva, proti depresiám, psychické stavy, pasívne cvičenia, svalové tónusy

Kontraindikácie: 

Horúčka, opilosť, opuchy, zápaly, začervenania, úraz pred 48 hodinami, rakovina, tlak na krčnú tepnu, axilu, kľúčnu kosť, lakťové a podkolenné jamky, zlomeniny, diabetes, vysoký krvný tlak, srdcové ochorenia, otvorené rany, chronické poškodenie obličiek

Duševné výhody Thajskej masáže:

 • Emocionálna rovnováha
 • Pomoc s koncentráciou tela a mysle
 • Upokojenie tela a mysle
 • Duševná rovnováha
 • Vnútorný pokoj

Psychologické účinky Thajskej masáže:

 • Zníženie stresu a úzkosti
 • Zvýšenie vnútornej energetickej hladiny
 • Rozvoj sebadisciplíny a ovládania
 • Zvýšenie vitality a zdravia
 • Zlepšenie vnútornej dôvery v seba samého
 • Zvýšenie fyzickej a psychickej výdrže