Nórsky rybí tuk Möller’s Tran

Nórsky rybí tuk Omega 3 mastné kyseliny Möller’s Tran

Rybí olej Möller’s je vyrábaný tradičným spôsobom z lovených voľne žijúcich arktických tresiek migrujúcich z Barentsovho mora ku pobrežiu na severe Nórska. Čisté moria, v ktorých arktická treska žije, zaručujú vysokú čistotu a kvalitu rybieho oleja.

S výrobou rybieho oleja Möller’s začal už roku 1854 farmaceut Peter Möller, keď vynašiel šetrný proces extrakcie rybieho oleja. Odvtedy už viac ako 160 rokov prispieva rybí olej Möller’s k budovaniu zdravia detí aj dospelých.

Vďaka šetrnej výrobe a spracovaniu čerstvých rýb hneď po ulovení, si môžeme vychutnať jedinečný produkt zachovávajúci si omega 3 mastné kyseliny a prírodný vitamín A a D.

Unikátna kombinácia živín

Möller ‚s tuk z treščej  pečene je unikátna kombinácia prírodných omega-3 esenciálných mastných kyselín z rýb a vitamínov D, A a E. Tieto živiny, ktoré sú dôležité pre optimálny vývoj a udržiavanie zdravia človeka. Vďaka ich prínosu pre zdravie, nórské zdravotné úrady doporučujú denný príjem rybieho tuku pre každého dospelého človeka a pre deti už od 4-tého týždňa veku.

Omega-3 pomáhá udržiavať  zdravie

Möller ‚s rybí tuk je bohatým prírodným zdrojom omega-3 esenciálnych mastných kyselín. Vďaka nemu získate v prirodzene nekoncentrovanej ľahko vstrebateľnej triglyceridovej forme 1,2 g omega-3 v dennej doporučenej dávke, čo je viac ako ponúka väčšina omega 3 produktov na trhu. Omega 3 esenciálne mastné kyseliny majú vedecky potvrdený pozitívny vplyv na srdce, krvný obeh a mozog.

DHA pre optimálny vývoj

Möller ‚s tuk z treščej pečene je prirodzene bohatý na dôležitú omega-3 mastnú kyselinu DHA. Je preukázané, že DHA je dôležitá pre optimálny vývoj a funkciu mozgu, zraku a nervového systému.

Účinky omega 3 mastných kyselín:

  • Znižuje riziko srdcových ochorení.
  • Znižuje zrážanlivosť krvi.
  • Znižuje krvný tlak.
  • Obmedzuje množstvo krvných tukov doprevádzajúcich cholesterol.
  • Pôsobí proti zápalom ciev, kĺbov, čriev a kožných ochorení / priama aplikácia na postihnutú  pokožku
  • Prevencia infarktu myokardu a mozgovej mŕtvice
  • Prevencia stareckej demencie a rozvoja Alzheimerovej choroby

Vitamin D, A a E

Pečeň arktických tresiek majú obzvlášť vysokú koncentráciu vitamínu D. Vitamín D stimuluje vstrebávanie vápníka v tele, čo napomáha stavbe silných kostí. Vitamín A hraje kľúčovú úlohu v procese videnia a je zodpovedný za správnu funkciu imunitného systému. Vitamin E pôsobí ako antioxidant.

Nutričné hodnoty v 5 ml (% Doporučená denná dávka DDD)

Omega-3 1.2 g

– z toho kyselina eikosapentaenová (EPA) 0.4 g

– z toho kyselina dokosahexaenová (DHA) 0.6 g

Vitamin E 10 mg (83% DDD)

Vitamin A 250 μg (31,25% DDD)

Vitamín D 10 mikrogramov (200% DDD)

Dávkovanie

Doporučená denná dávka pre deti i dospelých je 5 ml (čajová lyžička). Pre deti od 6 mesiacov sa doporučuje začať s postupným nárastom od 2,5 ml (pol čajovej lyžičky) do dávky 5 ml (čajová lyžička)

Omega 3 mastné kyseliny Möller’s Tran – 3 rôzne príchute : Citrónová, ovocná a prírodná