Parná sauna

 

 

Horúca para patrí medzi spoľahlivých liečiteľov. Výhodou parnej sauny, kde teplota dosahuje maximálne 60 °C pri až 100% vlhkosti, je jej nižšia záťaž organizmu. Pôsobí preventívne proti oslabeniu organizmu, chorobám, podporuje celkové zotavenie tela, uvoľňuje a prospieva kráse. Vlhký a teplý vzduch ovplyvňuje dýchacie cesty, zároveň tiež prekrvuje a oživuje pokožku.

Parný kúpeľ odporúčajú odborníci pri poruchách spánku, depresiách, natiahnutých svaloch a oslabení ciev. Pri saunovaní dochádza k zvýšeniu bazálneho metabolizmu o 20 až 40%. Jeho hodnota je závislá od dĺžky pobytu v saune, od teploty v saune a samozrejme od individualít každého človeka (od adaptácie na teplo, schopnosti termoregulácie atď.). Telo sa snaží brániť prehrievaniu potením. Počas saunovania telo stratí 100g až 2000g vody. Opäť záleží od človeka (napr. deti na teplo v saune reagujú výraznejšie), dĺžky pobytu v saune a teploty prostredia. Je preto dôležité, dodať telu zvýšené množstvo tekutín pred saunovaním, rovnako ako po ňom.

V parnej saune sa nachádza aj lampa zo soľného kryštálu. Lampa zo soľného kryštálu je vyrobená z kusu kamennej soli, ktorý vznikol pred miliónmi rokov vysúšaním pravekých morí. Obsahuje ďalšie substancie ako napr. železo, ktoré vytvárajú oranžový tón kryštalických štruktúr v rôznych farebných odtieňoch. Príjemné svetlo pôsobí blahodarne a upokojujúco a pomáha vytvárať telesnú a duševnú rovnováhu. Zohrievaním lampy nastane v kabíne príjemná klíma, podobná ako v prímorských oblastiach. Pri vyššej vlhkosti vzduchu v prostredí, lampa pohlcuje vodu obsiahnutú vo vzduchu do seba a najmä pri zapnutom svetle ju opätovne odovzdáva späť, čím zvyšuje jej účinok a ešte viac zlepšuje klímu v danom prostredí.

 

 

Dodané firmou FI-SA.