Suchá sauna

Princíp saunovania v suchej saune je založený na minimálnej vlhkosti a teplote 100 až 110 °C. Saunovanie má predovšetkým výborný preventívny účinok. Pri pravidelnom saunovaní sa vytvorí odolnosť voči viróznym infekciám dýchacích ciest. Horúci vzduch v saune vyvoláva potenie a vylučovanie škodlivých látok, otvára póry pokožky, zlepšuje jej prekrvenie, pružnosť a vzhľad. Zrýchľuje metabolizmus, pôsobí protizápalovo, baktericídne a zabíja roztoče ktoré žijú na ľudskom tele. (vďaka čomu sauna pomáha aj proti rôznym alergiám, ekzémom, kvasinkovým a hubovým infekciám, akné a kožným chorobám). Má preukázateľne liečivé účinky pri astme, zápaloch a alergiách dýchacích ciest.

Zároveň pôsobí upokojujúco, uvoľňuje dušu i telo, prináša psychickú i fyzickú relaxáciu, odstraňuje psychické vypätie, prejavujúce sa nespavosťou, nervozitou, stavmi úzkosti, vyčerpanosťou, bolesťami hlavy, kĺbov a pod. Prispieva k získaniu dokonale čistej pokožky s viditeľným kozmetickým efektom, uvoľneniu a sviežosti s povzbudením mnohých životných funkcií, zlepšeniu telesnej koordinácie, atď.

Z liečebného hľadiska má saunovanie podporný význam. Je známe využívanie aromaterapie (pri liečbe horných dýchacích ciest, pri poruchách pohybového ústrojenstva, pri nespavosti), sauna sa využíva na prehriatie kĺbov pri niektorých ortopedických diagnózach, pri niektorých klimakterických problémoch

V suchej saune sa nachádza aj lampa zo soľného kryštálu. Lampa zo soľného kryštálu je vyrobená z kusu kamennej soli, ktorý vznikol pred miliónmi rokov vysúšaním pravekých morí. Obsahuje ďalšie substancie ako napr. železo, ktoré vytvárajú oranžový tón kryštalických štruktúr v rôznych farebných odtieňoch. Príjemné svetlo pôsobí blahodarne a upokojujúco a pomáha vytvárať telesnú a duševnú rovnováhu. Zohrievaním lampy nastane v kabíne príjemná klíma, podobná ako v prímorských oblastiach. Pri vyššej vlhkosti vzduchu v prostredí, lampa pohlcuje vodu obsiahnutú vo vzduchu do seba a najmä pri zapnutom svetle ju opätovne odovzdáva späť, čím zvyšuje jej účinok a ešte viac zlepšuje klímu v danom prostredí.

 

  

Dodané firmou FI-SA.