EXILIS body

Bezbolestná (neinvazívna) liposukcia Exilis

EXILIS body je prístroj, ktorý vysiela spoločne ultrazvukové vlnenie a rádiofrekvenciu . Exilis bol primárne vyrobený, testovaný a je veľmi úspešne používaný ako efektívna terapia pre bezbolestnú liposukciu – teda odbúravanie nežiadúcich tukových vankúšov. Redukcia tukových vankúšov na žiadúcich miestach dochádza k zmenšeniu celkového objemu tkaniva a tým k tvarovaniu postavy – tzv. bodyshaping. Efekt terapií prostredníctvom prístroja Exilis je ale širší. Okrem zmienenej bezbolestnej liposukcie je to najmä zlepšenie štruktúry a elasticity pokožky, ďalej významná redukcia celulitídy a zlepšenie prekrvenia pokožky.

 

Prehlad účinkov telovej aplikácie Exilis Body

  • bezbolestná liposukcia, teda redukcia tukových vankúšov
  • tvarovanie postavy, tzv. bodyshaping
  • redukcia a zmiernenie prejavov celulitídy
  • redukcia a zmiernenie strií
  • celkové zlepšenie elasticity a štruktúry pokožky
  • vyhladenie nerovností pokožky napríklad po chirurgických zákrokoch (najmä po nekvalitne prevedenej liposukcii)
  • zlepšenie prekrvenia pokožky
  • zlepšenie lokálneho metabolizmu
  • redukcie zadržovaných tekutín a podpora funkcie lymfatického systému

 

Prístroj funguje na unikátnom princípe spoločného pôsobenia ultrazvukovej a rádiofrekvenčnej energie.

Telový aplikátor vysiela do tkaniva obe tieto energie zároveň. Naviac je do aplikátora zavedené integrované kontaktné chladenie, ktoré lokálne ochladzuje pokožku na povrchu ošetrovanej plochy. Ochladzovanie pokožky má veľký význam pre vnímanie komfortu terapie klientom. Povrchové chladenie totiž dovoľuje dosiahnúť vyššej terapeutickej teploty vo vnútri tukového tkaniva a zároveň je táto terapia klientom vnímaná ako príjemná „teplá“ masáž.

 

Ultrazvuk

Ultrazvuková energia je v podstate mechanické vlnenie. V závislosti na frekvencii sa mení aj hĺbka prieniku tohoto vlnenia do tkaniva. Ultrazvuk Exilisu je nastavený tak, aby cielene prenikal do tukových vrstiev uložených v hlbších vrstvách podkožia. Ultrazvukové vlny cielene prenikajú do tukových vrstiev uložených v podkoží, kde mechanicky rozrušujú obranné formácie tukových štruktúr (tukové fibrózne štruktúry) a separujú tak tukové bunky na samostatné jednotky. Takto pripravené tukové tkanivo je ľahšie dostupné pre pôsobenie rádiofrekvenčnej energie.

 

Rádiofrekvencia

Termálne účinky použitia rádiofrekvenčnej energie sú už desiatky rokov s úspechom využívané v rôznych medicínskych oboroch.

Prístroj Exilis má zabudované kontrolné a bezpečnostné systémy (EFC, DTC), vďaka ktorým je teraz možné bezpečné využitie rádiofrekvenčnej energie i v oblasti Beauty & Spa. Riadený tok termálnej energie preniká cez pokožku do tukového tkaniva a stimuluje v nich metabolické aktivity, ktorých dôsledkom je lipolýza, odkaz na slovníček teda uvoľnenie obsahu tukových buniek a zmenšenie ich objemu.

 

 

Zdroj: BTL