Infra sauna

Infračervené sálanie preniká do ľudských tkanív do hĺbky približne 5 cm a tým vzniká zahrievací efekt, pri ktorom sa teplo dostáva hlboko do svalovej hmoty tkaniva a do vnútorných orgánov. Toto sálanie je nastavené tak, aby ho naše telo mohlo absorbovať až 93%. Pracuje s teplotou vzduchu v rozmedzí 30-55°C.

V infrakabínach sa omnoho príjemnejšie dýcha, infračervené sauny sa môžu používať aj s otvorenými dverami, pokiaľ naším požadovaným výsledkom bude iba infračervená penetrácia alebo pokiaľ požadujeme iba svalové prehriatie bez dosiahnutia výraznej potivosti a to všetko napríklad aj úplne oblečený. Tento spôsob saunovania je vhodný napr. pred svalovým strečingom, posilňovaním, akýmkoľvek športovým výkonom, pred pobytom v prostredí s nízkymi teplotami, apod.

V infra saune sa nachádza aj lampa zo soľného kryštálu. Lampa zo soľného kryštálu je vyrobená z kusu kamennej soli, ktorý vznikol pred miliónmi rokov vysúšaním pravekých morí. Obsahuje ďalšie substancie ako napr. železo, ktoré vytvárajú oranžový tón kryštalických štruktúr v rôznych farebných odtieňoch. Príjemné svetlo pôsobí blahodarne a upokojujúco a pomáha vytvárať telesnú a duševnú rovnováhu. Zohrievaním lampy nastane v kabíne príjemná klíma, podobná ako v prímorských oblastiach. Pri vyššej vlhkosti vzduchu v prostredí, lampa pohlcuje vodu obsiahnutú vo vzduchu do seba a najmä pri zapnutom svetle ju opätovne odovzdáva späť, čím zvyšuje jej účinok a ešte viac zlepšuje klímu v danom prostredí.

V infra saune sa dosahujú nižšie teploty od 40 po 55°C / odporúčame od 45 do 50°C /.